Fotografia ślubna Zagłębie

fotografia ślubna sosnowiec

Jednym z najbanalniejszych i najczęściej w internecie spotykanych zdań jest to: „Ślub to najpiękniejszy i najważniejszy dzień w życiu”. Pomijając już nieprawidłowość gramatyczną, trzeba przyznać, że jest w tym sporo racji. I chociaż z czasem zwykle się okazuje, że najważniejsze jest wspólne życie, a nie jego początek, czyli zaślubiny, w organizację wesela narzeczeni wkładają mnóstwo czasu i starań.

Jednym z istotniejszych aspektów jest wybór fotografa ślubnego. Jego zadaniem jest towarzyszenie narzeczonym, a potem nowożeńcom, a także gościom i utrwalanie najcenniejszych, najzabawniejszych i najciekawszych momentów.

Każda fotografia ma nam do przekazania pewną historię. Zdjęcia ślubne są obrazem naszego szczęścia, wielkich nadziei , oczekiwania na dary przyszłości. Ich wykonanie powinny być oparte o najwyższy profesjonalizm i kreatywność zarówno fotografa jak i pozujących. W końcu to właśnie fotografie staną się najcenniejszym świadectwem i wzruszającą pamiątką.

Po czym rozpoznać dobrego fotografa? Przede wszystkim podpisuje on umowę i posiada stronę internetową, na której można zapoznać się z jego galerią prac. To ważne – w końcu każdy fotograf ma swój styl. Zdarza się, że fotografia ślubna zagłębie jest naprawdę szalona – panna młoda wchodzi w białej sukni do wody albo oboje skaczą w odświętnych ubraniach ze spadochronu. Rola fotografa jest wyczucie charakteru pary i oddanie go na zdjęciach. Większość sesji zazwyczaj ma miejsce już po uroczystości, tak by panna młoda nie musiała martwić się o biel swojej sukni.

Fotografia ślubna Sosnowiec

fotografia ślubna sosnowiec

Zdjęcia ślubne Zagłębie

Niegdyś para przychodziła do fotografa, który sadzał modeli na malowanym tle. Sztuczne światło i rekwizyty powodowały, iż zdjęcia miała teatralny charakter. Dzisiaj wybiera się raczej naturalność. Sesje plenerowa wykorzystują piękne miejsca i naturalne światło. Para może zaś realizować najbardziej szalone pomysły. Dobry fotograf ślubny wie co zaproponować danej parze, ale i wysłuchuje ich pomysłów. W końcu jedno się zmieniło – zdjęcia ślubne to wciąż rodzinna pamiątką.

W umysłach większości klientów zamawiających zdjęcie ślubne panuje przekonanie, że wynajęty przez nich fotograf ślubny kończy pracę nad ich zleceniem w chwili wyjścia z sali weselnej w nocy po oczepinach.

Rzeczywistość znacznie odbiega jednak od tego wyobrażenia. Profesjonalny fotograf ślubny sosnowiec na realizację zlecenia poświęca w rzeczywistości znacznie więcej czasu niż większości klientów się wydaje. Aby z powodzeniem wykonać zdjęcia ślubne, fotograf musi poświęcić co najmniej trzy dni robocze. Pierwszy z nich to dzień ślubu. Fotograf ślubny jest od rana na nogach, a czynności, które musi wykonać przed wyruszeniem do pracy to między innymi sprawdzenie sprzętu, sprawdzenie wszystkich danych dotyczących zlecenia, przygotowanie stroju, umycie samochodu, itd. W drugim dniu jest wykonywana sesja plenerowa. Trzeci dzień fotograf ślubny poświęca na to, aby starannie obrobić zdjęcia ślubne wykonane w dniu ślubu i podczas sesji ślubnej. Przyjęto tutaj optymistyczne założenie, że obróbka zdjęć ślubnych trwa jeden dzień, a taka sytuacja ma miejsce stosunkowo rzadko.

Fotograf ślubny Zagłębie

Fotograf ślubny Sosnowiec

Jak zatem fotograf ślubny obrabia fotografie i dlaczego proces ten trwa tak długo? Obróbka zdjęć jest podzielona na kilka etapów. W pierwszym fotograf ślubny zgrywa zdjęcia z wszystkich kart pamięci na dysk komputera. Po zgraniu wszystkich zdjęć wykonywana jest kopia zapasowa zdjęć, zwykle na osobny dysk zewnętrzny. Kolejnym krokiem jest selekcja materiału, który trafi do dalszej obróbki. Zwykle na tym etapie fotograf ślubny dąbrowa górnicza wybiera zdjęcia ślubne zagłębie, które klient otrzyma. Następnie zdjęcia poddawane są obróbce cyfrowej w dedykowanym do tego celu programie takim jak Adobe Lightroom lub Photoshop. Tam gdzie jest to konieczne korygowana jest jasność i balans bieli zdjęć. Można również wykadrować zdjęcia oraz zamienić ja na fotografie czarno białe. Na ostatnim etapie obróbki fotograf ślubny będzin projektuje fotoalbumy, lub wysyła pliki do laboratorium fotograficznego, gdzie zamawia odbitki (zdjęcia na papierze). Zdjęcia w formie cyfrowej są zapisywane na płycie DVD lub dysku FLASH.